biżuteria enigmae-commerce 

Biżuteria zamawiana online? Czy to dobry i bezpieczny sposób.

biżuteria enigma Dawno już w zapomnienie odeszły czasy, kiedy to produkty biżuteryjne nabyć można było wyłącznie odwiedzając jubilerów posiadających sklepy stacjonarne. Dynamicznie rozwija się bowiem handel online, a co za tym idzie – interesujące nas przedmioty nabyć możemy nie wychodząc z domu. Mimo, iż jest to doskonały sposób aby zakupić wymarzoną kolię, pierścionek, czy naszyjnik w okazyjnej cenie, pamiętać musimy, iż do każdych zakupów podchodzić należy z głową.

Aby uniknąć zawodu, nie kupujmy biżuterii od niezaufanych lub niesprawdzonych sprzedawców. Zamiast odpowiadać na ogłoszenia bez zdjęć znalezione na niskiej jakości prywatnych stronach internetowych czy forach, odwiedzajmy popularne portale aukcyjne. Oferują one wiele udogodnień dla kupujących, spośród których bezsprzecznie wymienić należy możliwość zapoznania się z zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi komentarzami wystawionymi kontrahentowi przez klientów, szansę sprawdzenia danych kontaktowych sprzedającego i ich weryfikacji, czy też opcję kontaktu z osobą oferującą biżuterię przed zakupem celem, na przykład, uzyskania dodatkowych zdjęć prezentujących produkt w sposób precyzyjniejszy i wykluczający ewentualną pomyłkę.

Jak mówi właściciel portalu jubilerskiego ENIGMA, gdzie można zamówić biżuterię on-line; Zamawiając biżuterię przez Internet musimy także pamiętać, aby przed złożeniem zamówienia dokładnie sprawdzić zarówno rozmiar jak i kruszec z jakiego wykonany jest produkt, który nam się spodobał. Okazać się może, że na stronie z opisem produktu jasno widniała informacja, iż nabywamy towar wyłącznie pozłacany z kryształkami Svarowskiego, my natomiast (nie zapoznawszy się z opisem) uznać możemy, że nabywamy złoto z wysokiej jakości diamentami po nadspodziewanie okazyjnej cenie. Zaznajomić się należy również z opcjami wysyłki. Pod żadnym pozorem nie wybierajmy tych najtańszych.

Przy zakupie biżuterii za kilkaset do kilku tysięcy złotych oszczędność kilku złotych na przesyłce ekonomicznej nie powinna mieć dla nas jakiegokolwiek znaczenia. Warto nawet pokusić się o wybór opcji najbardziej ekskluzywnej, obejmującej ubezpieczenie wartości przesyłki. W takiej sytuacji możemy być pewni, iż w przypadku zaginięcia paczki lub uszkodzenia towaru zostanie nam zwrócona jego równowartość.

Mimo, iż opisywany powyżej sposób zakupu biżuterii stale zyskuje na popularności, nie brakuje tradycjonalistów, dla których jedyną preferowaną metodą nabywania drogocennych świecidełek jest wizyta w salonie jubilerskim. Przyznać trzeba, że rozwiązanie to również ma swoje korzyści, jako że pozwala nam dokładnie zapoznać się z kształtem, jakością wykonania oraz materiałami wykorzystanymi do produkcji przedmiotu. Na korzyść opisywanego rozwiązania przemawia również fakt, iż upatrzoną błyskotkę możemy w każdej chwili przymierzyć sprawdzając jak prezentuje się ona na naszym palcu lub szyi. Możliwość taka przy zakupach przez Internet niestety nie występuje. Nabyty pierścionek lub sygnet może okazać się bowiem o kilka milimetrów za mały, co pociągnie za sobą konieczność jego poszerzania u specjalisty. Przed przystąpieniem do zakupów należy więc dokładnie rozważyć zarówno plusy jak i minusy obydwu opisanych w niniejszym artykule sposobów nabywania drogocennej biżuterii.

Related posts

Leave a Comment