Breaking News

Czy animacje biznesowe są dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów?

W obecnym świecie o uwagę klientów walczy niezliczona ilość firm z różnych sektorów, a więc dotarcie do konsumenta z produktem lub usługą oraz wypracowanie świadomości marki na rynku to wyzwania, które spędzają sen z powiek przedsiębiorcom. Można im sprostać między innymi dzięki prawidłowo przeprowadzonej kampanii marketingowej, która to sprawi, że dana marka stanie się dla potencjalnych klientów o wiele bardziej interesująca, a dodatkowo będzie ona wywoływać pozytywne skojarzenia.

Jedną z najbardziej innowacyjnych metod promocji oferowaną obecnie przez studio Dradanele (z której portfolio zapoznać się można odwiedzając witrynę dradanele.com) jest animacja biznesowa. W niniejszym artykule pokrótce omówimy czym ona jest oraz jakie korzyści za sobą niesie.

Animacje biznesowe są doskonałym sposobem na proste i przystępne wyjaśnienie konsumentom danego zagadnienia, którym najczęściej jest specyfika firmy, oferowane przez nią produkty, czy w końcu zakres świadczonych usług. Wszystko to przedstawić można w ramach przyjemnego dla oka klipu wideo opatrzonego dodatkowo dostosowaną do jego treści muzyką. Jak dowodzą eksperci, nadmieniony sposób pozwala utrzymać uwagę klienta o wiele dłużej niż ma to miejsce w przypadku standardowego tekstu, bowiem ruchome treści opatrzone właściwym komentarzem i utrzymane w humorystycznym, lekkim tonie są przyswajane o wiele szybciej, a co równie ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy – zapadają w pamięć poprawiając tym samym świadomość marki.

Studio Dradanele pochwalić się może nieprzeciętnym doświadczeniem w dziedzinie tworzenia wszelkiej maści filmów instruktażowych i animacji, także na potrzeby biznesowe. Na przestrzeni lat jego pracownicy wykonali dziesiątki wysokiej jakości projektów, począwszy od fazy gromadzenia pomysłów i dostosowywania ich do wizji klienta, aż po zaprezentowanie mu gotowego produktu. Jest to więc przedsiębiorstwo, które z całą pewnością będzie w stanie stworzyć animację wpisującą się w nasze gusta, przekazującą kluczowe informacje dotyczące naszej działalności gospodarczej oraz zachęcającą potencjalnych klientów do skorzystania z oferowanych przez nas produktów czy usług. Jest to przede wszystkim zasługa kreatywnego oraz indywidualnego podejścia – każdy z projektów ma własną duszę i głębię, a dodatkowo nie uświadczymy w ich przypadku powielania czy jedynie niewielkiego maskowania pomysłów.

Jeżeli zależy nam na dalszym rozwoju biznesu na rynku, wysoce zalecane jest przeznaczenie dodatkowych funduszy na promocję, w tym na reklamę mającą formę animacji biznesowych, bowiem nie tylko sprawi, że nasza firma wyróżni się na tle konkurencji, ale także dysponować będziemy szerokim wachlarzem materiałów, które będą mogły zostać zaprezentowane konsumentom w różnych okolicznościach, na przykład podczas targów, w ramach kampanii promocyjnej, czy też jako istotny element firmowej strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z portfolio studia Dradanele, jako że jest ono warte więcej niż tysiąc słów i bez wątpienia pomoże podjąć decyzję czy właśnie takiej formy reklamy oraz zwiększania zainteresowania prowadzoną marką poszukujemy.