Breaking News

Jak wybrać kapelę na wesele?

Jak przyzna chyba każda osoba, której szczęśliwie udało się znaleźć swoją drugą połówkę, ślub oraz następujące po nim wesele to dwa najważniejsze wydarzenia w życiu każdej zakochanej pary. Niemniej jednak, poza przyrzeczeniem sobie miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej młodzi ludzie mają na głowie nie lada dylemat – zarówno ślub jak i zabawę weselną trzeba bowiem w najdrobniejszym detalu zaplanować.

Mimo, że obecnie na rynku działa gro firm specjalizujących się w tej tematyce, to właśnie do nas należy ostatnie słowo i to my zadecydujemy o wystroju kościoła, specyfice lokalu, w którym będziemy chcieli się bawić oraz muzyce, jaka będzie grała podczas wspólnego dzielenia się z gośćmi radości z nowo zawartego małżeństwa.
W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy skupić się na kwestii ostatniej, a mianowicie: jak wybrać zespół muzyczny na wesele? Wybór nie należy do najłatwiejszych, bowiem liczba dostępnych nawet w naszej najbliższej okolicy grup muzycznych może wahać się od kilku do nawet kilkunastu. Czym należy się kierować, aby podjąć możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący wybór? Przede wszystkim zasięgnijmy języka u naszych znajomych oraz członków rodziny, którzy to wyprawiali wesele w tym samym mieście co my – przeanalizowali oni zapewne pod kątem artystycznym bardzo wiele kapel i będą mogli nam bez pudła doradzić najlepsze z nich, jak również odradzić te, na które wydawać pieniędzy nie powinniśmy.

Co bardziej profesjonalne zespoły posiadają własne witryny internetowe, na których zapoznać się możemy z ich historią, dorobkiem artystycznym oraz – co dla nas bezsprzecznie najważniejsze – posłuchać wykonywanych przez nie utworów. To da nam pogląd, czy dana grupa spełni nasze oczekiwania i odpowiednio wpasuje się w tematykę przygotowywanego wesela, czy też powinniśmy szukać dalej. Warto także dokładnie zapoznać się z cennikiem zespołu, określić czy gra on muzykę na żywo czy też wyłącznie z tak zwanego playbacku oraz – czy w jej skład wchodzi także wodzirej. Jak doskonale wiemy, jest on bowiem nieodłącznym elementem każdej zabawy i potrafi zaangażować choćby nawet najbardziej opornych gości dzięki konkursom, zabawom oraz dodatkowym atrakcjom-niespodziankom. Poza odczuciami estetycznymi kierować się powinniśmy także ceną. Dobrą zasadą jest unikanie ekstremów. Jeżeli dana kapela oferuje nam cały wachlarz usług w zaskakująco niskiej cenie, możemy być pewni, że wykonywane utwory nie będą najwyższej jakości. Zespoły z najwyższej półki mogą z kolei nadmiernie nadszarpnąć nasze oszczędności, a niekiedy aż tak kompleksowa oprawa muzyczna nie jest nam po prostu potrzebna.

Podsumowując – w swoich poszukiwaniach kierujmy się opiniami znajomych oraz rodziny, zasobnością portfela, jak też informacjami o danej kapeli jakie uda nam się wyłuskać z przestworu globalnej sieci Internet. Będzie to gwarancją, że dokonamy sensownego wyboru, a w oferowanej nam cenie dostaniemy dokładnie to czego oczekujemy nie tylko my ale i zaproszeni przez nas współbiesiadnicy!